Warsztaty fotograficzne - Festival of Lights 2019 - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
23769
post-template-default,single,single-post,postid-23769,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-1.0.4,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,columns-3,qode-theme-ver-18.0.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Warsztaty fotograficzne – Festival of Lights 2019

 

 

W połowie października zapraszam na niezwykły weekend do Berlina. W tych dniach w stolicy Niemiec odbywać się będzie Festival of Lights 2019, w tym roku to już 15 jego edycja festiwalu.

Najbardziej znane budowle miasta będą oświetlone w niecodzienny, przygotowany specjalnie na tą okazję sposób. Oświetlenie to nie tylko kolorowe światła, jakich na co dzień w Berlinie nie zobaczycie, ale to przede wszystkim niezwykłe mappingi wyświetlane na monumentalnych budowlach. Jedną z najczęściej fotografowanych i pokazywanych jest Berliner Dom „pomalowany” mappingiem niczym gigantycznymi muralami.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem Festival of Freedom. Iluminacje i mappingi pojawią się w sumie w niemal 60 miejscach w całym Berlinie.

 

Festival of Lights 2019

 

Warsztaty fotograficzne Festival of Lights 2019

 

Warsztaty rozpoczniemy 19.10.2019 spotkaniem o godzinie 14:00 przy Bundestagu w Berlinie. Możliwy jest wspólny wyjazd rano z Poznania, osoby bez samochodów proszone są o wcześniejszą informację jeśli chcą się dołączyć do zmotoryzowanych. Po spotkaniu ruszamy wspólnie na resztę popołudnia na miasto. Około godziny 17 zrobimy przerwę na obiad. Od 18 ruszamy ponownie na miasto.

Trasa naszego spaceru fotograficznego rozpocznie się na Potsdamerplatz, potem udamy się w okolice Bramy Brandenburskiej , dalej przez Gendarmenmarkt oraz Alexanderplatz dotrzemy w okolice Berliner Dom. Na całej około 10 km trasie będzie około 30 oświetlonych obiektów, które będziemy wspólnie fotografować.

Warsztaty zakończymy o godzinie 23:00.

 

W czasie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się jak fotografować architekturę, iluminacje i źródła światła.

Skala trudności

Do udziału nie jest potrzebna specjalna kondycja, jednak uczstnicy powinni pamętać, że będziemy na nogach wiele godzin i wygodne obuwie to podstawa.

Uczestnicy

W wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniej osoby jest możliwy wyłącznie w charakterze osoby towarzyszącej pełnoletniemu uczestnikowi. Maksymalna ilość uczestników pleneru to 8 osób.

Niezbędne wyposażenie

Większość zdjęć Festiwalu wykonywać będziemy po zmroku, zatem niezbędne jest zabranie ze sobą statywu.

Dojazd

Uczestnicy dojeżdżają do Berlina we własnym zakresie. Możliwy jest wspólny dojazd z Poznania.

Lokalizacje zdjęć

Szczegółowe lokalizacje zdjęć, w tym te które będziemy fotografować można znaleźć na oficjalnej stronie Festival of Lights. Jeśli dotąd nie mieliście okazji być na żadnym festiwalu światla to zapraszam do obejrzenia filmu poniżej, na pewno zechcecie pojechać na najbliższy :)

Koszt warsztatów

– dla osób, które zapiszą się przed 1 października 2019 – 250 zł
– dla osób, które zapiszą się od 2 października 2019 – 300 zł

Zapisując się należy jednocześnie wpłacić całą opłatę w złotych.

Powyższe ceny obejmują:
– opiekę fotograficzną

Powyższe ceny nie obejmują:
– ubezpieczeń
– opłat za komunikację miejską

Zapisy

Zapisy przyjmowane będą najpóźniej do 13 października 2019 lub do wyczerpania miejsc. Zapisy przyjmowane są mailem warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434.

Regulamin i dane do płatności zostaną przesłane po wypełnieniu formularza zapisu.