Fotowyprawa - zorza polarna na Lofotach - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
22113
post-template-default,single,single-post,postid-22113,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-14.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Fotowyprawa – zorza polarna na Lofotach

Zobaczenie na własne oczy i sfotografowanie zorzy polarnej jest marzeniem bardzo wielu osób, postaramy się je spełnić wspólnie na fotowyprawie do Norwegii. Zorza polarna na Lofotach pozostanie na długo w waszej pamięci, norweskie wyspy są chyba najlepszym plenerem do tego typu zdjęć na świecie.

W czasie naszej fotowyprawy odwiedzimy wiele z listy najciekawszych miejsc na wyspach, będziemy fotografować przede wszystkim po zmroku, ale także w ciągu dnia. W planie jest też fotografowanie wschodów słońca – ale spokojnie wschód słońca będzie dopiero w około godziny 9 rano.

 

Po spędzeniu kilku bardzo intensywnych dni wrócicie do domów z plecakami spełnionych marzeń, niezapomnianych widoków i mnóstwem wyjątkowych zdjęć. Fotowyprawa odbędzie się w dniach 09-13.03.2018. Zapraszam.

Zorza polarna na Lofotach

PROGRAM:

 

Dzień 1

 • przyjazd w nocy z lotniska do hotelu, na trasie będziemy się zatrzymywać na zdjęcia

 

Dzień 2

 • wyjazd na wschód słońca na wybrzeże
 • powrót i odpoczynek do hotelu
 • wczesnym popołudniem wyjazd na plaże na wyspie Flakstadoya

 

Dzień 3

 • wyjazd na wschód słońca na wybrzeże
 • powrót i odpoczynek do hotelu
 • wczesnym popołudniem wyjazd do Hamnoy i Reine

 

Dzień 4 –

 • wyjazd na wschód słońca na wybrzeże
 • powrót i odpoczynek do hotelu
 • wczesnym popołudniem wyjazd na północ wyspy Vestvagoy

 

Dzień 5 –

 • wyjazd na lotnisko. na trasie będziemy zatrzymywać się na zdjęcia

 

Kolejność punktów programu może ulec zmianie ze względu na pogodę.

Zorza polarna na Lofotach
Skala trudności

Uczestnicy muszą być przygotowani na spędzenie wielu godzin dziennie w plenerze. Powinni się zaopatrzyć w obuwie do górskich wycieczek i odzież zapewniającą ciepło podczas robienia zdjęć.

Uczestnicy

W wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniej osoby jest możliwy wyłącznie w charakterze osoby towarzyszącej pełnoletniemu uczestnikowi.

Niezbędne wyposażenie

Ze względu na to, że zdjęcia będziemy wykonywac w dużej części w nocy uczestnicy powinni zabrać ze sobą statyw oraz, jeśli posiadają wężyk lub pilota do aparatu.

Dojazd

Uczestnicy docierają na lotnisko w Evenes we własnym zakresie. Możliwe jest umówienie się na wspólny lot do Norwegii z Warszawy lub z Berlina.

Zorza polarna na Lofotach
Lokalizacje zdjęć

Zdjęcia będziemy robić na wyspach pomiędzy miejscowościami Leknes a Reine. Odwiedzimy wiele z charakterystycznych miejsc, bez których zdjęcia na Lofotach nie mogą się obyć, m.in. most obok miejscowości Hamnoy, plażę przy Flakstad i wiele innych.

Zorza polarna na Lofotach
Koszt warsztatów

Dla osób, które zapiszą się i dokonają wpłaty:

 • przed 1 stycznia 2018 koszt wynosi 1200 zł + 285€
 • od 1 stycznia 2018 wynosi 1500 zł + 285€

Zapisując się należy jednocześnie wpłacić całą opłatę w złotych. Opłata w euro za nocleg będzie do uiszczenia na miejscu w hotelu.

Powyższe ceny obejmują:
– opiekę fotograficzną
– koszty wspólnego wynajmu samochodów
– noclegi w pobliżu Leknes w pokojach 2-osobowych

Powyższe ceny nie obejmują:
– dojazdu do Evenes
– kosztu ubezpieczeń
– wyżywienia
– benzyny

Możliwe jest za dopłatą zarezerwowanie pokoju 1-osobowego, osoby wolące takie pokoje proszone są o zgłoszenie tego przy rezerwacji.

Zapisy

Zapisy przyjmowane będą do wyczerpania miejsc, w plenerze może wziąć udział maksymalnie 8 osób. Zapisy przyjmowane są mailem warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434.