Plener fotograficzny w Pieninach 14-17.09.2017 - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
22073
post-template-default,single,single-post,postid-22073,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-13.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Plener fotograficzny w Pieninach 14-17.09.2017

Zapraszam na plener fotograficzny w jeden z najciekawszych regionów naszego kraju – w Pieniny. Pieniński Park Narodowy, choć jeden z mniejszych to oferuje wiele ciekawych lokalizacji na zdjęcia, wiele z nich odwiedzimy.

Będziemy fotografować zarówno w miejscach łatwo dostępnych, w pobliże których da się dojechać samochodem, ale czekają nas także dłuższe spacery ze sprzętem w takie miejsca jak Sokolinica – szczyt, na którym rośnie jedno z najsłynniejszych w Polsce drzew, reliktowa, kilkusetletnia sosna.

W czasie, w którym zaplanowany jest plener po zachodzie słońca księżyc nie będzie widoczny, dzięki czemu będzie okazja zrobić zdjęcia nocnego nieba nad górami.

PROGRAM:

Dzień 1

  • przyjazd na miejsce, dla osób, które zdążą dotrzeć do godziny 19:00 do hotelu w Nowym Targu wyjazd na zdjęcia nocnego nieba

 

Dzień 2

  • wyjazd na wschód słońca w góry
  • powrót na śniadanie i odpoczynek do hotelu
  • wczesnym popołudniem wyjście w góry na szlak turystyczny na Wysoką i spacer szlakiem po pienińskich szczytach, zdjęcia o zachodzie słońca, zdjęcia nocnego nieba

 

Dzień 3

  • wejście o świcie na Sokolnicę i zdjęcia o wschodzie słońca, najbardziej znane kadry z Pienin, reliktowa sosna i przełom Dunajca
  • powrót na śniadanie i odpoczynek do hotelu
  • wczesnym popołudniem wyjście w góry na szlak turystyczny na Wysoki Wierch, zdjęcia o zachodzie słońca, zdjęcia nocnego nieba

 

Dzień 4 –

  • wyjazd na wschód słońca w góry

Kolejność punktów programu może ulec zmianie ze względu na pogodę.

Skala trudności

Uczestnicy muszą być przygotowani na poruszanie się po górskich szlakach. Powinni się zaopatrzyć w obuwie do gróskich wycieczek i odzież zapewniającą ciepło w nocy podczas robienia zdjęć.

Uczestnicy

W wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniej osoby jest możliwy wyłącznie w charakterze osoby towarzyszącej pełnoletniemu uczestnikowi.

Niezbędne wyposażenie

Ze względu na to, że część zdjęć będziemy wykonywac w nocy uczestnicy powinni zabrać ze sobą statyw oraz, jeśli posiadają wężyk lub pilota do aparatu.

Dojazd

Uczestnicy dojeżdżają na miejsce we własnym zakresie. Możliwy jest dojazd wspólnie samochodem innego uczestnika. Osoby bez samochodów proszę o zgłaszanie chęci zabrania się z kimś innym przy zapisach.

Lokalizacje zdjęć

Zdjęcia będziemy robić w górach po obu stronach granicy, zarówno w polskim jak i w słowackim parku narodowym. Część będziemy robić na trasach górskich szlaków, część z miejsc w pobliżu parkingów, nie wymagających długich przejść.

Koszt warsztatów

Dla osób, które zapiszą się i dokonają wpłaty:

  • przed 1 września koszt wynosi 699 zł
  • od 1 września koszt wynosi 799 zł

Powyższe ceny obejmują:
– opiekę fotograficzną
– noclegi w Nowym Targu w pokojach 2-osobowych

Powyższe ceny nie obejmują:
– dojazdu na miejsce zdjęć
– biletów wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego
– kosztu ubezpieczeń
– wyżywienia

Możliwe jest za dopłatą zarezerwowanie pokoju 1-osobowego, osoby wolące takie pokoje proszone są o zgłoszenie tego przy rezerwacji.

Zapisy

Zapisy przyjmowane będą do wyczerpania miejsc, w plenerze może wziąć udział maksymalnie 8 osób. Zapisy przyjmowane są mailem warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434.