Warsztaty fotograficzne - Festival of Lights - Berlin 13-14.10.2018 - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
22899
post-template-default,single,single-post,postid-22899,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-1.0.4,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,columns-3,qode-theme-ver-18.0.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Warsztaty fotograficzne – Festival of Lights – Berlin 13-14.10.2018

W połowie października zapraszam na niezwykły weekend do Berlina. W tych dniach w stolicy Niemiec odbywać się będzie coroczny Festival of Lights, w tym roku to już 14 jego edycja.

Najbardziej znane budowle miasta będą oświetlone w niecodzienny, przygotowany specjalnie na tą okazję sposób. Oświetlenie to nie tylko kolorowe światła, jakich na co dzień w Berlinie nie zobaczycie, ale to także niezwykłe mappingi wyświetlane na monumentalnych budowlach. Jedną z najczęściej fotografowanych i pokazywanych jest Berliner Dom „pomalowany” mappingiem niczym gigantycznymi muralami.

 

Plener rozpoczniemy wspólnym wyjazdem rano z Poznania (możliwe jest też spotkanie na miejscu w Berlinie, dla osób pragnących dojechać pociągiem czy autobusem). Na miejscu śpimy w designerskim nhow Hotel, położonym obok East Side Gallery. Po spotkaniu i obiedzie na pobliskim Kreuzbergu ruszamy wspólnie na resztę popołudnia i wieczór na miasto.

Trasa naszego spaceru fotograficznego rozpocznie się na Alexanderplatz, potem udamy się w okolice Berliner Dom, dalej przez Gendarmenmarkt oraz Bramę Brandemburską dotrzemy aż do Potsdamer Platz. Na całej około 10 km trasie będzie kilkanaście oświetlonych obiektów, które będziemy wspólnie fotografować.

Drugiego dnia po śniadaniu, udamy się na wspólny spacer po Kreuzbergu gdzie będzie okazja poznać tą najbarwniejszą dzielnicę Berlina. Kreuzberg to dzielnica artystów, gdzie na każdym kroku można zobaczyć słynne murale.

Skala trudności

Do udziału nie jest potrzebna specjalna kondycja, jednak uczstnicy powinni pamętać, że będziemy na nogach wiele godzin i wygodne obuwie to podstawa.

Uczestnicy

W wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniej osoby jest możliwy wyłącznie w charakterze osoby towarzyszącej pełnoletniemu uczestnikowi. Maksymalna ilość uczestników pleneru to 8 osób.

Niezbędne wyposażenie

Większość zdjęć Festiwalu wykonywać będziemy po zmroku, zatem niezbędne jest zabranie ze sobą statywu.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Nocować będziemy w hotelu, w centrum Berlina, w pokojach 2-osobowych. Możliwe zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym.

Dojazd

Uczestnicy dojeżdżają do Berlina we własnym zakresie. Możliwy jest wspólny dojazd z Poznania.

Lokalizacje zdjęć

Szczegółowe lokalizacje zdjęć, w tym te które będziemy fotografować można znaleźć na oficjalnej stronie Festival of Lights. Jeśli dotąd nie mieliście okazji być na żadnym festiwalu światla to zapraszam do obejrzenia filmu poniżej, na pewno zechcecie pojechać na najbliższy :)

Czas na odpoczynek

Drugi dzień będzie mniej intensywny i na zakończenie przed wyjazdem na wspólnej kawie omówimy zrobione w czasie pleneru zdjęcia.

Koszt warsztatów

– dla osób, które zapiszą się przed 1 października 2018 – 250 zł + 60€
– dla osób, które zapiszą się od 1 października 2018 – 300 zł + 60€

Zapisując się należy jednocześnie wpłacić całą opłatę w złotych. Opłata w euro za nocleg będzie do uiszczenia na miejscu w hotelu.

Powyższe ceny obejmują:
– noclegi w pokojach 2-osobowych
– opiekę fotograficzną

Powyższe ceny nie obejmują:
– dojazdu
– posiłków
– ubezpieczeń
– opłat za komunikację miejską

Zapisy

Zapisy przyjmowane będą najpóźniej do 10 października 2018 lub do wyczerpania miejsc. Zapisy przyjmowane są mailem warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434.