Warsztaty fotografii krajobrazu w Szwajcarii Saksońskiej - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
22512
post-template-default,single,single-post,postid-22512,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-13.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Warsztaty fotografii krajobrazu w Szwajcarii Saksońskiej

Zapraszam na warsztaty fotografii krajobrazu do leżącego tuż za naszą granicą, jednego z najpiękniejszych regionów Niemiec, zwanego Szwajcarią Saksońską. Warsztaty odbędą się w dniach 19-22 kwietnia w okolicach Drezna.

Zakola Łaby, w pobliżu wznoszące się kilkudziesięciometrowe skały to idealne miejsce by fotografować zapierające dech krajobrazy.

Uczestnicy będą się uczyć fotografować przede wszystkim w najciekawszych oświetleniowo warunkach – o świcie i wschodzie słońca oraz o zachodzie słońca i o zmierzchu.

Jednym z naszych fotograficznych miejsc będzie okolica słynnego kamiennego mostu w Bastei.

Ostatniego dnia będzie też okazja na spacer po barokowym Dreźnie i zrobienie tam także zdjęć.

warsztaty fotorgafii krajobrazowej

PROGRAM:

 

Dzień 1

  • przyjazd na miejsce do hotelu na przedmieściach Drezna

 

Dzień 2

  • wyjazd na wschód słońca w okolice Bastei
  • powrót na śniadanie i odpoczynek do hotelu
  • wczesnym popołudniem wyjazd ponownie w najbliższe okolice Bastei, gdzie pozostaniemy do zmroku

 

Dzień 3

  • wyjazd na wschód słońca na Lilienstein Vievpoint
  • powrót na śniadanie i odpoczynek do hotelu
  • wczesnym popołudniem wyjazd do Parku Narodowego Saksońskiej Szwajcarii, zdjęcia o zachodzie słońca, zdjęcia nocnego nieba

 

Dzień 4

  • po śniadaniu spacer po zabytkowym centrum Drezna

 

Kolejność punktów programu może ulec zmianie ze względu na pogodę.

Warsztaty fotografii krajobrazu
Skala trudności

Uczestnicy muszą być przygotowani na poruszanie się po górskich szlakach. Powinni się zaopatrzyć w obuwie do gróskich wycieczek i odzież zapewniającą ciepło w nocy podczas robienia zdjęć.

Uczestnicy

W wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniej osoby jest możliwy wyłącznie w charakterze osoby towarzyszącej pełnoletniemu uczestnikowi.

Niezbędne wyposażenie

Ze względu na to, że część zdjęć będziemy wykonywac w nocy uczestnicy powinni zabrać ze sobą statyw oraz, jeśli posiadają wężyk lub pilota do aparatu.

Dojazd

Uczestnicy dojeżdżają na miejsce we własnym zakresie. Możliwy jest dojazd wspólnie samochodem innego uczestnika. Osoby bez samochodów proszę o zgłaszanie chęci zabrania się z kimś innym przy zapisach.

warsztaty fotografii krajobrazowej
Lokalizacje zdjęć

Zdjęcia będziemy robić w górach i na skałach w okolicy Bastei oraz w Parku Narodowym Saksonii Szwajcarskiej. Część z miejsc w pobliżu parkingów, nie wymagających długich przejść. Jednak w jednym przypadku by dotrzeć na miejsce konieczny będzie kilkukilometrowy spacer.

Koszt warsztatów

Dla osób, które zapiszą się i dokonają wpłaty:

  • przed 1 kwietnia koszt wynosi 550 zł + 130 €
  • od 1 kwietnia koszt wynosi 650 zł + 130 €

 

Zapisując się należy jednocześnie wpłacić całą powyższą kwotę w złotych. Opłata w euro za nocleg będzie do uiszczenia na miejscu w hotelu.

 

Powyższe ceny obejmują:
– opiekę fotograficzną
– noclegi w Dreźnie w pokojach 2-osobowych

Powyższe ceny nie obejmują:
– dojazdu na miejsce zdjęć
– biletów wstępu
– kosztu ubezpieczeń
– wyżywienia

Możliwe jest za dopłatą zarezerwowanie pokoju 1-osobowego, osoby wolące takie pokoje proszone są o zgłoszenie tego przy rezerwacji.

Zapisy

Zapisy przyjmowane będą do wyczerpania miejsc, w plenerze może wziąć udział maksymalnie 8 osób. Zapisy przyjmowane są mailem warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434.