Warsztaty fotografii ulicznej - CSD Berlin 28-29 lipca 2018 - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
22468
post-template-default,single,single-post,postid-22468,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-1.0.4,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,columns-3,qode-theme-ver-18.0.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

Warsztaty fotografii ulicznej – CSD Berlin 28-29 lipca 2018

Pasjonatów fotografii ulicznej zapraszam na weekendowy wypad do Berlina. Fotografować będziemy w trakcie jednej z barwniejszych letnich imprez – parady Christopher Street Day Pride, która odbędzie się 28 lipca w Berlinie.

Christopher Street Day Pride o cykliczna parada, w charakterze nieco podobna do polskich parad równości jednak rozmach imprezy oraz jej organizacja są biegunowo odległe od tego co można zobaczyć w czasie polskich marszy. Berlińska parada to impreza pozbawiona zadęcia, na ulice wychodzą w zależności od pogody dziesiątki lub setki tysięcy ludzi w każdym wieku. Dzięki temu osoby początkujące w fotografii ulicznej nie mają problemu z fotografowaniem, wszyscy są do fotografujących przyjaźnie nastawieni, często sami zachęcają do robienia im zdjęć.

W tym roku CSD zapowiada się wyjątkowo, będzie to już 40 coroczna parada więc można spodziewać się specjalnych atrakcji.

CSD 2015

 

Po zakończeniu samej parady w parku Tiergarten zaczyna się wielogodzinna impreza plenerowa, w czasie której można znaleźć wiele ciekawych fotograficznie sytuacji.

Pierwszy dzień warsztatów to właśnie Christopher Street Day Pride, natomiast drugiego dnia uczestnicy będą ćwiczyć wykorzystywanie elementów jakie można wykorzystać w fotografii ulicznej, okien, samochodów, wszystkiego co może uzupełnić kadr ciekawego zdjęcia ulicznego.

Warsztaty rozpoczynają się spotkaniem o 10:30 przy dworcu Berlin Hauptbahnhof, a kończą następnego około godziny 16:00 przy East Side Gallery.

CSD 2015
Skala trudności

Do udziału nie jest potrzebna wyjątkowa kondycja. Jednak uczestnicy muszą być przygotowani na pokonanie w ciągu całego dnia zdjęć ponad 10 km na piechotę. Będziemy się przemieszczać przez miasto, wzdłuż całej trasy razem z paradą.

Uczestnicy

W wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniej osoby jest możliwy wyłącznie w charakterze osoby towarzyszącej pełnoletniemu uczestnikowi. Maksymalna ilość uczestników pleneru to 8 osób.

Niezbędne wyposażenie

Większość zdjęć będziemy robić w trakcie parady zatem potrzebne będą maksymalnie dwa obiektywy. Nie polecam brać więcej sprzętu ze względu na to, że w ciągu całego dnia będzie go trzeba nosić ze sobą na plecach.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Nocować będziemy w hotelu *** w centrum Berlina, w pokojach 2-osobowych. Możliwe zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym (wyższa cena). Posiłki we własnym zakresie.

Dojazd

Uczestnicy dojeżdżają do Berlina we własnym zakresie. Możliwy jest dojazd pociągniem do stacji Berlin Hauptbahnhof lub samochodami. Wspólny wyjazd samochodami z Poznania około godziny 7:30 rano lub spotkanie w Berlinie przy Berlin Hauptbahnhof o godzinie 10:30.

Lokalizacje zdjęć

Pierwszego dnia fotografować będziemy na całej trasie parady – od ul. Kurfursterdamm przez park Tiergarten aż po Bramę Brandenburską. Drugiego dnia wybierzemy się wspólnie na zwiedzanie kopuły niemieckiego parlamentu, a potem na zdjęcia uliczne w okolice Potsdamer Platz oraz East Side Gallery.

Czas na odpoczynek

Po zakończeniu zdjęć pierwszego dnia wybierzemy się na wspólny wypad do pubu lub kawiarni gdzie omówimy po kilka zdjęć każdego z uczestników. Osoby zainteresowane zakupami zdążą także wieczorem wyskoczyć do berlińskich galerii handlowych w centrum miasta.

CSD 2015
Koszt warsztatów

– dla osób, które zapiszą się przed 01.07.2017 – 250 zł + 55€
– dla osób, które zapiszą się od 01.07.2017 – 300 zł + 55€

Zapisując się należy jednocześnie wpłacić całą powyższą kwotę w złotych. Opłata w euro za nocleg będzie do uiszczenia na miejscu w hotelu.

Osoby pragnące spać w pokojach jednoosobowych proszone są o poinformowanie o tym przy rezerwacji warsztatów.

Powyższe ceny obejmują:
– noclegi w pokojach 2-osobowych
– opiekę fotograficzną

Powyższe ceny nie obejmują:
– posiłków
– ubezpieczeń
– opłat za komunikację miejską

Zapisy

Zapisy przyjmowane będą najpóźniej do 22 lipca 2018 lub do wyczerpania miejsc.

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza obok, mailem warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434.

Przy dokonywaniu zapisu proszę jednocześnie o informację o potrzebie pokoju 1-osobowego lub o chęci zabrania osoby towarzyszącej.