Wyprawa fotograficzna na Islandię - 13.08 - 20.08.2017 - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
22001
post-template-default,single,single-post,postid-22001,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Wyprawa fotograficzna na Islandię – 13.08 – 20.08.2017

Wyprawa fotograficzna dla pasjonatów fotografii i przygody. Spędzimy bardzo intensywne 7 dni na Islandii. Termin fotowyprawy obejmuje długi weekend sierpniowy.

Pierwsza część wyprawy to północna i środkowa część wyspy, gdzie fotografować będziemy m.in. malownicze islandzkie kościoły, ale także najbardziej znane islandzkie widoki. Zobaczymy też najstarszą miejscowość na Islandii, gejzery i spektakularne wodospady.

Druga część wyprawy to południowa część wyspy, gdzie więcej będzie zdjęć o wschodzie i zachodzie słońca. Będziemy fotografować piękne islandzkie plaże, ale także wodospady i górskie krajobrazy.

Tak, w czasie wyprawy będzie szansa, choć dużo mniejsza niż zimą zobaczyć zorzę polarną na niebie.

Odwiedzimy wiele z miejsc, które fotografowaliśmy w czasie zimowej wyprawy w 2016 roku.

Zorza polarna na Islandii
Skala trudności

Wyprawa nie dla leniuchów. Zdjęcia będziemy robić od wschodu do zachodu słońca a nawet w nocy. Przed wyjazdem należy się wyspać by móc te kilka dni spędzić bardzo intensywnie.

Uczestnicy

W wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniej osoby jest możliwy wyłącznie w charakterze osoby towarzyszącej pełnoletniemu uczestnikowi. Maksymalna ilość uczestników pleneru to 8 osób.

Niezbędne wyposażenie

Większość zdjęć to będą zdjęcia plenerowe, krajobrazowe. Część zdjęć będziemy robić w nocy więc potrzebny będzie statyw. Do wyzwalania w nocy warto wziąć wężyk albo pilota. Obiektywy głównie szerokokątne do krajobrazów.

ODZIEŻ

Latem na Islandii temperatura często nie przekracza 20 stopni, a nocami spada nawet poniżej 10 stopni. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą ciepłą, raczej jesienną niż letnią odzież.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Nocować będziemy w hotelach w Reykiaviku i na południowym wybrzeżu Islandii. Pokoje 2-osobowe. Możliwe zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym, ale cena będzie istotnie wyższa. Poza pierszymi 2 nocami, gdzie hotel obejmuje także śniadania - posiłki we własnym zakresie. W hotelach, w których będziemy spać poza Reykiavikiem w pokojach są aneksy kuchenne.

Dojazd

W wybranym terminie możliwy z Polski na Islandię jest tylko lot z Wrocławia, liniami WizzAir.

Zorza polarna na Islandii
Lokalizacje zdjęć

Dzień 1 – przylatujemy na miejsce około godziny 18:00 (po zmianie czasu), odbieramy samochody i jedziemy na chwilę do hotelu,a potem na zwiedzanie i fotografowanie Reykiaviku.

Dzień 2 – wyjeżdżamy o 8 rano na zdjęcia na północny wschód od Reykiaviku, m. in. będziemy fotografować najstarszą miejscowość na Islandii, pojedziemy zobaczyć gejzery oraz jeden z największych i najpiękniejszych wodospadów w Europie.

Dzień 3 – wyjeżdżamy o 8 rano na zdjęcia na północ od Reykiaviku, m. in. będziemy robić zdjęcia jednego z najbardziej spektakularnych widoków na Islandii oraz malownicze islandzkie kościoły.

Dzień 4, 5 i 6 – wyjeżdżamy na wschód słońca, po porannych zdjęciach powrót na śniadanie i wyjazd na zdjęcia na południowym wybrzeżu. W planach mamy m.in. fotografowanie spektakularnego wodospadu o zachodzie słońca, zdjęcia słupkowych skał, kilku wyjątkowych plaż oraz sławnego wraku samolotu na plaży. Jednego dnia pojedziemy fotografować wnętrze wyspy, malownicze drogi zagubione pośród gór.

Dzień 7 – wyjeżdżamy na wschód słońca, po porannych zdjęciach powrót na śniadanie i wyjazd do Reykiaviku. Spacer po mieście i wizyta w kawiarni na szczycie najwyższego budynku w mieście. W zależności od chęci uczestników może ostatniego dnia być mniej spaceru a w zamian odwiedziny na 2-3 godziny Blue Lagoon, gdzie można potaplać się w gorących źródłach i wypić drinka.

HallgrimskirkjaZorza polarna na Islandii

Islandia

Islandia

Czas na odpoczynek

W ciągu dnia będziemy cały czas aktywni na wypoczynek będzie raczej czas po powrocie :)

Zorza polarna na Islandii
Koszt warsztatów

– dla osób, które zapiszą się przed 01.07.2017 – łączny koszt to około 6.750 zł
– dla osób, które zapiszą się od 30.06.2017 – łączny koszt to około 7.050 zł

Zapisując się należy jednocześnie wpłacić:
– przed 01.07.2017 – 1500 zł
– od 01.07.2017 – 1800 zł
Koszt noclegów 700€ płatny na miejscu.

Powyższe ceny obejmują:
– noclegi w pokojach 2-osobowych
– śniadania w pierwszym z hoteli (2 dni)
– opiekę fotograficzną

Powyższe ceny nie obejmują:
– pozostałych posiłków
– ubezpieczeń
– wynajęcia samochodu (koszt wynajmu samochodu z pełnym ubezpieczaniem to około 1.100 zł na osobę)
– kosztu lotu (w chwili obecnej Wizz Air w obie strony od 1.350 – bez indywidualnych zniżek)

Osoby pragnące spać w pokojach jednoosobowych proszone są o poinformowanie o tym przy rezerwacji warsztatów.

Zapisy

Zapisy przyjmowane będą najpóźniej do 23 lipca 2017 lub do wyczerpania miejsc. Zapisy przyjmowane są mailem warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434.