Wyprawa fotograficzna na Islandię - 20.07 - 27.07.2018 - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
22775
post-template-default,single,single-post,postid-22775,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-tours-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-15.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Wyprawa fotograficzna na Islandię – 20.07 – 27.07.2018

Wyprawa fotograficzna dla pasjonatów fotografii i przygody. Spędzimy bardzo intensywne 7 lipcowych dni na Islandii. A będą to dni wyjątkowo długie, w końcu lipca słońce wschodzi nad Islandią około godziny 5 rano, a zachodzi o… północy.

Pierwsza część wyprawy to północna i środkowa część wyspy, gdzie fotografować będziemy m.in. malownicze islandzkie kościoły, ale także najbardziej znane islandzkie widoki. Zobaczymy też najstarszą miejscowość na Islandii, gejzery i spektakularne wodospady.

Druga część wyprawy to południowa część wyspy oraz islandzki interior. Będzie mnóstwo zdjęć o wschodzie i zachodzie słońca. Będziemy fotografować piękne islandzkie plaże, ale także wodospady i górskie krajobrazy.

Tak, w czasie wyprawy będzie szansa, choć dużo mniejsza niż zimą zobaczyć zorzę polarną na niebie.

Odwiedzimy wiele z miejsc, które fotografowaliśmy w czasie zimowej wyprawy w 2016 roku.

Zorza polarna na Islandii
Skala trudności

Wyprawa nie dla leniuchów. Zdjęcia będziemy robić od wschodu do zachodu słońca. Oczywiście zważywszy na to jak krótka będzie noc nie będzie to za każdym razem wschód słońca po obfotografowanym kilka godzin wcześniej zachodem. Jednak przed wyjazdem należy się wyspać by móc te kilka dni spędzić bardzo intensywnie.

Uczestnicy

W wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniej osoby jest możliwy wyłącznie w charakterze osoby towarzyszącej pełnoletniemu uczestnikowi. Maksymalna ilość uczestników pleneru to 8 osób.

Niezbędne wyposażenie

Większość zdjęć to będą zdjęcia plenerowe, krajobrazowe. Część zdjęć będziemy robić w porach gdy potrzebny będzie statyw. Obiektywy głównie szerokokątne do krajobrazów. Wąskie jeśli uda nam się trafić na ptaki.

ODZIEŻ

Latem na Islandii temperatura często nie przekracza 20 stopni, a nocami spada nawet poniżej 10 stopni. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą ciepłą, raczej jesienną niż letnią odzież.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Nocować będziemy w hotelach i pensjonatach o standardzie nie przekraczającym **. Pokoje 2-osobowe. Możliwe zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym, ale cena będzie istotnie wyższa. Posiłki we własnym zakresie.

Dojazd

W wybranym terminie możliwy z Polski na Islandię jest tylko lot z Poznania, liniami WizzAir.

Lokalizacje zdjęć

Dzień 1 – Przylatujemy na miejsce około godziny 20:00 (po zmianie czasu), odbieramy samochody i jedziemy do hotelu spać.

Dzień 2 – Wyjeżdżamy na wschód słońca nad jezioro Kleifarnatn, po zdjęciach powrót na śniadanie. Po śniadaniu spacer po Reykiaviku, skąd po obiedzie jedziemy na półwysep Snæfellsnes. Wieczorem i o zachodzie słońca zdjęcia góry Kirkjufell.

Dzień 3 – Wyjeżdżamy o 8 rano na zdjęcia wokoło półwyspu Snæfellsnes, wokoło znajduje się wiele charakterystycznych islandzkich kościołów, idealnych jako element zdjęć krajobrazu. Wieczorem i o zachodzie słońca zdjęcia na plaży Djúpalónssandur.

Dzień 4 – Wyjeżdżamy o 8 rano na zdjęcia do Thingvellir National Park, w którym są niesamowite widoki z uskokami tektonicznymi oraz najstarsza miejscowość Islandii. Wieczorem dojeżdżamy w okolice Geysir, gdzie będzie można jeszcze zobaczyć islandzkie gejzery.

Dzień 5 – Wyjeżdżamy na świt i wschód słońca nad wodospad Gullfoss, po zdjęciach powrót na śniadanie. Po śniadaniu wyjazd na resztę dnia w południową część gór Landmannalaugar.

Dzień 6 – Wyjeżdżamy o 6 rano na cały dzień w interior, tego dnia będziemy dużo jeździć i chodzić po górach Landmannalaugar . Zachód słońca również w górach.

Dzień 7 – Wyjeżdżamy o 10 rano na cały dzień na południowe wybrzeże – m.in. plaże Dyrhólaey, Reynisfjara, okolice miejscowości Vik. Zachód słońca przy wodospadzie Seljalandsfoss.

Dzień 8 – Wyjeżdżamy o 9 rano. Po drodze zatrzymujemy się w Reykiaviku na obiad oraz w Blue Lagoon, gdzie będzie możliwość kąpieli w  gorących źródłach. Po 20:00 wylot do Polski.

 

Czas na odpoczynek

W ciągu dnia będziemy cały czas aktywni na wypoczynek będzie chwila ostatniego dnia w Blue Lagoon oraz raczej po powrocie do domu :)

Koszt warsztatów

– dla osób, które zapiszą się przed 15.05.2018 – łączny koszt to 2.500 zł + 700€
– dla osób, które zapiszą się od 16.05.2018 – łączny koszt to 2.900 zł + 700€

Zapisując się należy jednocześnie wpłacić:
– przed 15.06.2018 – 1500 zł
– od 16.06.2018 – 1900 zł
Pozostałą część w złotych należy wpłacić najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem.

Opłata w euro za nocleg będzie do uiszczenia na miejscu

 

Powyższe ceny obejmują:
– noclegi w pokojach 2-osobowych
– wynajem samochodów 4×4
– opiekę fotograficzną

Powyższe ceny nie obejmują:
– posiłków
– ubezpieczeń
– kosztu paliwa
– kosztu lotu (w chwili obecnej Wizz Air w obie strony od 1.300 – bez indywidualnych zniżek)

Osoby pragnące spać w pokojach jednoosobowych proszone są o poinformowanie o tym przy rezerwacji warsztatów.

Zapisy

Zapisy przyjmowane będą najpóźniej do 6 lipca 2018 lub do wyczerpania miejsc. Zapisy przyjmowane są mailem warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434.