Nocne zdjęcia w Norwegii - bakutis.pl
20225
post-template-default,single,single-post,postid-20225,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-1.0.4,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,columns-3,qode-theme-ver-18.0.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Nocne zdjęcia w Norwegii

Nocne zdjęcia w Norwegii

W tym roku spadające Perseidy zastały mnie na północy Europy, w okolicach Geiranger, gdzie postanowiłem wybrać się na nocne zdjęcia. Akurat jedyna w miarę bezchmurna noc zastała mnie nad fiordami, ale by zrobić w nocy zdjęcia wybrałem się znacznie wyżej, ponad 1000 metrów nad poziomem morza, gdzie w zdjęciach nie przeszkadzały łuny z żadnych miejscowości.

Okazało się jednak, że na tej szerokości geograficznej, o tej porze roku nawet w środku nocy nie ma szans na całkowicie ciemne niebo, a Perseidy tego dnia nie dopisały za bardzo. Skończyło się fotografowaniu nocnych górskich pejzaży i kilku zdjęciach drogi mlecznej, która jednak przez jasne niebo też nie była zbyt dobrze widoczna na tle nieba.

Na zdjęciu widać jezioro i górskie schronisko w miejscu nazywanym Djupvasshytta, jadąc dalej widoczną na zdjęciu można dojechać na szczyt Dalsnibba (1495 m n.p.m.), z którego rozpościera się zapierający dech widok na całą okolicę.

 

Wszystkich, którzy interesują się fotografią nocnego nieba i zjawisk naturalnych zapraszam na wyprawy fotograficzne.