Warsztaty fotograficzne Krajobrazy Wielkopolski - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
24023
post-template-default,single,single-post,postid-24023,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073
 

Warsztaty fotograficzne Krajobrazy Wielkopolski

Pasjonatów fotografii pejzażu zapraszam na warsztaty fotograficzne Krajobrazy Wielkopolski – w miejsca gdzie ciągle jeszcze rządzi natura. Okolica, w której będziemy robić zdjęcia znajduje się na północy Wielkopolski, gdzie dokładnie uczestnicy dowiedzą się już w trakcie warsztatów.

Uczestnicy będą mieli okazję do niepowtarzalnych kadrów, rzadko spotykanych w tak zurbanizowanych regionach jak Wielkopolska. Czeka nas kilka godzin w ciszy, gdzie słychać tylko wiatr i ptaki. 

 

 

Warsztaty odbędą się w sobotę 31 października. Rozpoczynają się spotkaniem o godzinie 10:30 na parkingu przy Galerii Pestka i dalej już jedziemy wspólnie. Dla oso, którym będzie tam bliżej – możliwe będzie też spotkanie się w Obornikach.

Na miejsce dotrzemy po nieco ponad godzinie jazdy. W pierwszej części omówimy zasady fotografii krajobrazowej i poszukamy miejsc na najlepsze kadry.

Warsztaty zakończymy około godziny 18, już po zachodzie słońca i zakończeniu błękitnej godziny. Do Poznania dotrzemy około godziny 19:30.

 

 

Krajobrazy Wielkopolski

 

KRAJOBRAZY WIELKOPOLSKI – DLA KOGO WARSZTATY?

 

Warsztaty są przeznaczone zarówno dla osób zupełnie początkujących jak i zaawansowanych, poszukujących niespotykanych kadrów.  Ze względu na ograniczenia epidemiczne uczestnicy nie mogą zabrać ze sobą osób towarzyszących.

Uczestnicy dowiedzą się m.in:

  • zasadach kompozycji krajobrazu
  • jakie obiektywy dobrać do fotografii krajobrazowej, jaką zastosować głębię ostrości i ogniskową;
  • jak zmienia się światło w czasie pór roku
  • w jakich godzinach najlepiej robić zdjęcia, co to jest złota i błękitna godzina
  • jakie akcesoria przydają się w fotografii krajobrazu
  • jak robić zdjęcia panoramiczne
Krajobrazy Wielkopolski
Skala trudności

Do udziału nie jest potrzebna wyjątkowa kondycja. W pobliże lokalizacji zdjęć będziemy podjeżdżać samochodami. Zdjęcia będziemy robić przez kilka godzin na podmokłych terenach, warto ubrać się ubrać odpowiednio do tej okazji.

Uczestnicy

W wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniej osoby jest możliwy wyłącznie wraz z pełnoletnim uczestnikiem. Maksymalna ilość uczestników pleneru to 4 osoby.

Niezbędne wyposażenie

Większość zdjęć będziemy robili obiektywami szerokokątnymi, może przydać się też rybie oko. przydadzą się statywy i filtry fotograficzne.

Wyżywienie

Wiele godzin spędzymy w okolicym gdzie nie ma żadnych sklepów - uczestnicy powinni zadbać o coś do picia i jedzenia dla siebie.

Dojazd

Uczestnicy dojeżdżają na miejsce we własnym zakresie.

COVID-19

W czasie warsztatów będziemy przestrzegać zasad epidemicznych i wymogów dystansu społecznego.

Lokalizacje zdjęć

Zdjęcia będziemy robić w północnej części Wielkopolski, o dokładnej lokalizacji uczestnicy dowiedzą się już w trakcie warsztatów.

Koszt warsztatów

Warsztaty odbywają się 31 października.

Koszt warsztatów – 190 zł

Zapisując się należy jednocześnie wpłacić całą powyższą kwotę .

Powyższe ceny obejmują:
– opiekę fotograficzną

Powyższe ceny nie obejmują:
– kosztów dojazdu

Zapisy

Zapisy przyjmowane będą najpóźniej do 30 października 2020 lub do wyczerpania miejsc. Zapisy przyjmowane są mailem warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434.