Perseidy w Puszczy Noteckiej 2022 - warsztaty fotografii nocnego nieba
Pasjonatów fotografii i obserwacji nocnego nieba zapraszam na jedną z największych kosmicznych atrakcji tegorocznego lata. W Puszczy Noteckiej będziemy fotografować rój Perseidów czyli popularnie zwane spadające gwiazdy.
24366
post-template-default,single,single-post,postid-24366,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073
 

Perseidy w Puszczy Noteckiej 2022 – warsztaty fotografii nocnego nieba

Pasjonatów fotografii i obserwacji nocnego nieba zapraszam na jedną z największych kosmicznych atrakcji tegorocznego lata. W Puszczy Noteckiej będziemy fotografować rój Perseidów czyli popularnie zwane spadające gwiazdy.

Perseidy to rój meteorów, który pojawia się każdego lata pod koniec lipca na nocnym niebie. Natomiast apogeum roju przypada na noc z 12 na 13 sierpnia, kiedy można nocą spodziewać się nawet ponad 100 spalających się w atmosferze meteorów.

 

Warsztaty odbędą się w piątek 12 sierpnia. Rozpoczynają się spotkaniem o godzinie 19:00 na parkingu przy Galerii Pestka i dalej już jedziemy wspólnie. Po dotarciu na miejsce, ciągle jeszcze za dnia będzie możliwość wybrania najciekawszych kadrów na nocne zdjęcia. Następnie omówimy zasady fotografii nocnego nieba i gwiazd.

Dla chętnych – możliwy jest wspólny wyjazd samochodem. Warsztaty zakończymy tak by uczestnicy byli wstanie około godziny 2 wrócić do Poznania.

 

 

 

Nie tylko Perseidy

 

Powodem naszego wyjazdu za miasto będą Perseidy ale fotografować będziemy nie tylko meteory. Warsztaty będą doskonałą okazją by niejako przy okazji poćwiczyć także zdjęcia Drogi Mlecznej oraz startraile – zdjęcia śladów gwiazd na nocnym niebie.

nocne niebo
Skala trudności

Do udziału nie jest potrzebna wyjątkowa kondycja. W bezpośrednie pobliże lokalizacji zdjęć będziemy podjeżdżać samochodami. Warto pamiętać, że w nocy poza miastem jest nieco chłodniej i zabrać ze sobą coś cieplejszego do ubrania. Przyda się też środek odstraszający komary.

Uczestnicy

W wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniej osoby jest możliwy wyłącznie wraz z pełnoletnim uczestnikiem. Maksymalna ilość uczestników pleneru to 6 osób.

Niezbędne wyposażenie

Większość zdjęć będziemy robili obiektywami szerokokątnymi, może przydać się też rybie oko. Do zdjęć konieczny jest statyw i jeśli ktoś dysponuje wężyk lub pilot zdalenego wyzwalania aparatu.

Wyżywienie

Wiele godzin spędzymy w okolicym gdzie nie ma żadnych sklepów - uczestnicy powinni zadbać o coś do picia i jedzenia dla siebie.

Dojazd

Uczestnicy dojeżdżają na miejsce we własnym zakresie. Możliwy dojazd wspólny, ale osoby bez samochodu proszone są o wcześniejszą informację o potrzebie znalezienia miejsca.

Nocleg

Nocleg nie jest zawarty w cenie warsztatów. Ale jeśli chcesz dojecahć z większej odległości i zanocować w Poznaniu przystępnej cenie to reokmenduję ten hotel https://tiny.pl/9mj97

nocne niebo
Lokalizacje zdjęć

Zdjęcia będziemy robić w kilku lokalizacjach. Do większości lokalizacji docierać będziemy leśnymi lub polnymi drogami.

Koszt warsztatów

Warsztaty odbywają się w nocy z 12 na 13 sierpnia.

Koszt warsztatów – 200 zł

Zapisując się należy jednocześnie wpłacić całą powyższą kwotę .

Powyższe ceny obejmują:
– opiekę fotograficzną

Powyższe ceny nie obejmują:
– kosztów dojazdu

Zapisy

Zapisy przyjmowane będą najpóźniej do 11 sierpnia 2022 lub do wyczerpania miejsc. Zapisy przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza lub mailem warsztaty@bakutis.pl.

 
    Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51