A - malownicza norweska wioska na końcu Lofotów - warsztaty fotograficzne - bakutis.pl
21933
post-template-default,single,single-post,postid-21933,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073

A – malownicza norweska wioska na końcu Lofotów

Zorza polarna na Lofotach

A – malownicza norweska wioska na końcu Lofotów

 

Tak – A – to najkrótsza możliwa nazwa miejscowości jaką znacie. Chociaż właściwie po norwesku pisze się Å. Wioska jest ostatnim osiedlem, na samym końcu Lofotów. W A kończy się droga i nigdzie dalej nie da się już pojechać. Ale nie ma się co martwić bo A jest miejscem, w którym warto spędzić nawet kilka godzin.

Z tym zastrzeżeniem, że najlepiej pojechać tam zimą, kiedy parking jest niemal pusty, a wstęp do skansenu, będącego centralną częścią wioski jest bezpłatny. Zimą wioska jest także niemal pusta, dzięki czemu nie ma problemu z setkami ludzi w kadrze i można się skupić na tym co tam najciekawsze, na drewnianych wiśniowych domkach posadzonych na palach wzdłuż małej zatoczki.

Znaczna część domków, tak jak w Hamnoy, jest udostępniana turystom do wynajęcia, ale jest to dość droga opcja noclegu, a poza tym mając bazę w A będziecie mieć bardzo daleko do wszystkich innych lokalizacji na Lofotach. Jednak wato tam pojechać na kilka godzin na zdjęcia, co zimą oznacza niemal cały dzień. I jeśli tylko macie taką możliwość wybierzcie się tam w czasie przypływu, my byliśmy w trakcie odpływu i wyżej położona część zatoczki miała odsłonięte dno.

 

FOTOWYPRAWA NA LOFOTY

 

Więcej zdjęć z wyprawy na Lofoty znajdziecie na stronie z relacjami z warsztatów.

Jeśli interesujecie się fotografią gwiazd i nocnego nieba – zapraszam na warsztaty fotograficzne. W planach są kolejne wyprawy na fotografowanie zorzy polarnej i na Lofotach i na Islandii.

Fotowyprawa na Lofoty

Fotowyprawa na Lofoty