Fotografowanie Chicago o świcie
21251
post-template-default,single,single-post,postid-21251,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073

Chicago o świcie

Chicago

Chicago o świcie

Chicago o świcie. Co można robić w wielkim mieście o świcie? Większość turystów i mieszkańców ciągle jeszcze śpi, ale jest to też moment kiedy położone na zachodnim brzegu jeziora Michigan rozświetla wstające na wschodnim brzegu słońce.

Warto wstać bardzo wcześnie, wtedy można dojechać do samego centrum w krótkim czasie i nie ma zupełnie problemów z zaparkowaniem samochodu. Co prawda chcieliśmy zaparkować w na North Avenue Beach, ale jak okazało się na miejscu był tam jeden z najdroższych w okolicy parkingów więc postanowiliśmy zatrzymać się nieco dalej i na plażę dotrzeć przejściem podziemnym.

Okazuje się, że to wielkie miasto wcale nie śpi już o tej porze, nad brzegiem spotkacie setki biegaczy, rowerzystów, zdarzyło nam się też zobaczyć osoby ćwiczące jogę oraz oczywiście fotografów.

Chicago

Jednak największe wrażenie robi architektura, fantastycznie wygląda rząd budynków wzdłuż Lake Shore Drive, które mienią się kolorem wschodzącego słońca. I choć fajnie wyglądają już w pierwszych promieniach wschodzącego słońca to naprawdę najlepsze zdjęcia można zrobić gdy słońce podniesie się nieco wyżej ponad horyzont a słoneczne światło z pomarańczowego zamienia się w żółte.

Jeśli kiedyś wybierzecie się do Chicago to polecam odwiedzenie North Avenue Beach o świcie, kiedy miasto budzi się w pierwszych promieniach słońca – wrażenia niezapomniane.