Fotowyprawa na 70 rocznicę D-Day do Normandii 1-8 czerwca 2014 - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
254
post-template-default,single,single-post,postid-254,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073

Fotowyprawa na 70 rocznicę D-Day do Normandii 1-8 czerwca 2014

warsztaty_normandia2014

Fotowyprawa na 70 rocznicę D-Day do Normandii 1-8 czerwca 2014

Po kilku latach wracamy na fotograficzną wyprawę do Normandii. Tym razem jedziemy fotografować 70 obchody lądowania wojsk alianckich w Normandii. Będą to już chyba niestety ostatnie tak duże obchody D-day z udziałem uczestników tamtych wydarzeń – zatem tym bardziej warto dotrzeć tam z aparatem.

W czasie obchodów D-day w Normandii odbywają się zwyczajowo zloty dziesiątków tysięcy miłośników militariów z całego świata, przyjeżdżają także grupy rekonstrukcyjne, które można podziwiać dosłownie na każdym kroku wzdłuż normandzkich plaż.

Obchodom towarzyszom także spektakularne pokazy sztucznych ogni oraz pokazy wojskowe, w tym także desanty z powietrza na normandzkie pola i przeloty nad plażami samolotów z czasów II wojny światowej.

Szczegółowy plan obchodów nie został jeszcze przez organizatorów podany, ale już wiadomo, że obchody uświetnią także głowy wielu państw co gwarantuje przygotowanie przez organizatorów jeszcze ciekawszego programu obchodów niż zazwyczaj.

Cała czerwcowa wyprawa będzie miała historyczny charakter – w drodze do Normandii odwiedzimy Dunkierkę i Calais. Na kawę zatrzymamy się w Nouvion by odwiedzić miejsce, w którym umieszczona została akcja serialu 'Allo, Allo’ – w Cafe Rene.

Odwiedzimy także urocze normandzkie miasteczka Etretat, które słynie z niesamowitych klifów oraz Honefleur gdzie można godzinami fotografować malownicze zabytkowe uliczki.

Odwiedzimy oczywiście także większość normandzkich miast i miasteczek związanych z lądowaniem aliantów – m.in. Caen, Bayeux, Carentan, Arromanches-les-Bains i wiele innych.

Postaramy się znaleźć w tych wszystkich miejscach gdzie będą zaplanowane najbardziej widowiskowe i spektakularne wydarzenia.

Droga powrotna wiodła będzie śladem wielkich średniowiecznych katedr – odwiedzimy katedry w Rouen, Amiens oraz Reims.

Wyjazd skierowany jest do pełnoletnich osób zarówno zaczynających swoją przygodę z fotografią jak i bardziej zaawansowanych miłośników fotografii.

Wyjazd rozpoczyna się 1 czerwca wspólnym wyjazdem z Poznania, powrót 8 czerwca w godzinach wieczornych.

Nocować będziemy w 2-osobowych pokojach w hotelach turystycznych. Wyżywienie i dojazd we własnym zakresie. Osoby bez samochodu prosimy o wcześniejszy kontakt, postaramy się rozmieścić wszystkich w dwóch samochodach.

Koszt wyjazdu – obejmujący noclegi w Calais, Havre, Lisieux (4) i Metz oraz opiekę fotograficzną to 1599 zł od osoby.

Zapisy przyjmowane będą do wyczerpania miejsc, nie później niż do 15 maja 2014. Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona do 8 osób, o udziale w warsztatach decyduje kolejność zapisów potwierdzonych wpłatami.

Osoby pragnące zarezerwować sobie z wyprzedzeniem miejsca proszone będą o wpłatę rezerwacyjną w wysokości 100 zł ( o którą będzie pomniejszana opłata za wyjazd).

Więcej informacji oraz zapisy na warsztaty przyjmowane są mailem na adres warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434. Serdecznie zapraszam.