Górski plener fotograficzny - bakutis.pl
18141
post-template-default,single,single-post,postid-18141,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073

Górski plener fotograficzny

górski plener fotograficzny

Górski plener fotograficzny

Kontynuując fotograficzne fascynacje niezwykłymi zjawiskami przyrody zapraszam miłośników gór i gwiazd na Górski Plener Fotograficzny w góry. Ostatni weekend czerwca będzie okazją do wspólnego spędzenia czasu na fotografowaniu gór, nocnego nieba i gwiazd. Plener odbędzie się w dniach 17-19 lipca 2015, w tych dniach przypadają jedne z najciemniejszych nocy w całym roku.

Zdjęcia będziemy robić na obrzeżach Izerskiego Parku Ciemnego Nieba, gdzie w nocy można zobaczyć dużo więcej gwiazd niż w okolicach wielkich miast, a w trakcie najciemniejszych nocy bez trudu można zobaczyć drogę mleczną.

 

górski plener fotograficzny

 

Izerski Park Ciemnego Nieba zajmuje powierzchnię prawie 75 km kw. po polskiej i czeskiej stronie Gór Izerskich. Jest pierwszym na świecie transgranicznym parkiem ciemnego nieba. Podobnie jak inne parki ciemnego nieba, Izerski Parku Ciemnego Nieba jest miejscem, które przybliża nam problem zanieczyszczenia światłem i daje możliwość obserwowania nocnego nieba pełnego gwiazd.

Więcej informacji o Izerskim Parku Ciemnego Nieba znajdziecie tutaj http://www.izera-darksky.eu/info/info-pl.html

Fotografować będziemy zarówno w ciągu dnia jak też wieczorem i w nocy dlatego uczestnicy powinni w zabrać ze sobą statywy. W ciągu dnia wybierzemy się z aparatem na spacery po górach nad Szklarską Porębą oraz w okolicach Świeradowa Zdroju. W nocy fotografować będziemy w okolicach Jakuszyc oraz w Izerski Parku Ciemnego Nieba.

Plener skierowany jest do pełnoletnich osób zarówno zaczynających swoją przygodę z fotografią jak i bardziej zaawansowanych miłośników fotografii.

 

Plener rozpoczyna się 17 lipca wspólnym wyjazdem z Poznania o 16:00 – do Szklarskiej Poręby dotrzemy około godziny 20:00. Plener kończy się 19 lipca około godziny 16:00, powrót do Poznania planowany jest również około godziny 20:00. Dojazd na warsztaty we własnym zakresie, osoby bez samochodu prosimy o wcześniejszy kontakt celem rozmieszczenia chętnych w samochodach.

Nocować będziemy w 2-osobowych pokojach w apartamencie w Szklarskiej Porębie. Na miejscu dostępny jest parking, apartament wyposażony jest w aneks kuchenny oraz dostęp do internetu. Wyżywienie we własnym zakresie.

Koszt warsztatów to 350 zł od osoby (w tym dwa noclegi w pokojach 2-osobowych). Zapisy na warsztaty przyjmowane będą do wyczerpania miejsc, nie później niż do 30 czerwca. Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona do 8 osób, o udziale w warsztatach decyduje kolejność zapisów potwierdzonych wpłatami.

Więcej informacji oraz zapisy na warsztaty przyjmowane są mailem na adres warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434. Serdecznie zapraszamy.