Hallgrimskirkja - kościół w Reykiaviku - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
20570
post-template-default,single,single-post,postid-20570,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073

Hallgrimskirkja – kościół w Reykiaviku

Hallgrimskirkja

Hallgrimskirkja – kościół w Reykiaviku

Hallgrimskirkja – kościół w Reykiaviku. Szukając przed wypadem na Islandię ciekawych do zobaczenia miejsc znalazłem w internecie bardzo wiele zdjęć kościoła górującego nad islandzką stolicą. Kościół jest nowoczesny i bardzo interesujący architektonicznie więc zachęca by się wybrać i go sfotografować.

Po zrobieniu zdjęć z zewnątrz postanowiłem jednak wejść jeszcze na moment do środka by zobaczyć czy projekt wewnątrz dorównuje temu co widać na zewnątrz. Okazało się, że wewnątrz kościół Hallgrimskirkja wygląda jeszcze bardziej fascynująco. Ascetyczne wnętrze zostało fantastycznie oświetlone, powodujące wrażenie padania światła ze sklepienia świątyni. Pierwszy raz widziałem tego rodzaju rozwiązanie, ale przyznacie, że wygląda naprawdę niesamowicie.

Projektantowi oświetlenia należą się także słowa uznania za to, że stojąc w głębi kościoła nie widać zupełnie źródeł światła, widoczny jest wyłącznie sam efekt.