Hamnoy - najbardziej znany widok na Lofotach - warsztaty fotograficzne - bakutis.pl
21913
post-template-default,single,single-post,postid-21913,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073

Hamnoy – najbardziej znany widok na Lofotach

Zorza polarna na Lofotach

Hamnoy – najbardziej znany widok na Lofotach

 

Każdy wyjeżdżając w jakiś wymarzony rejon świata ma listę miejsc, które absolutnie musi tam odwiedzić. Każdy kto wybiera się na Lofoty na szczycie listy tego co musi zobaczyć ma widok na wioskę Hamnoy.

Hamnoy kiedyś było wioską rybacką, składającą się z tradycyjnych drewnianych, pomalowanych na wiśniowo domków na skałach. I właściwie dzisiaj wiele się nie zmieniło, nadal na skałach stoją te same domki, nadal w cichej zatoczce cumują kutry rybackie. Ale wioska jest już nastawiona bardziej na turystów. Większość domków jest przeznaczona do wynajęcia turystom, którzy pragną spędzić kilka dni w tym malowniczym zakątku.

Co ciekawe, od strony zatoczki budowane są kolejne domki, stolarze są oczywiście z Polski. Z resztą w okolicy natrafić można na więcej polskich pracowników budowlanych, którzy po pracy czasem mają jeszcze ochotę pozwiedzać Lofoty.

Nam udało się dotrzeć do Hamnoy w ostatnich promieniach zachodzącego słońca, dzięki czemu mogliśmy zrobić zdjęcia z tak fantastycznymi kolorami, nie widywanymi w ciągu dnia. Ale wioska jest warta sfotografowania o każdej porze. W ciągu dnia cała okolica wygląda fantastycznie w promieniach słońca, a nocą można natrafić na zorzę świecącą na niebie nad domkami.

 

FOTOWYPRAWA NA LOFOTY

 

Więcej zdjęć z wyprawy na Lofoty znajdziecie na stronie z relacjami z warsztatów.

Jeśli interesujecie się fotografią gwiazd i nocnego nieba – zapraszam na warsztaty fotograficzne. W planach są kolejne wyprawy na fotografowanie zorzy polarnej i na Lofotach i na Islandii.

Hamnoy