Hokej w Poznaniu, mecz Polska - Holandia - bakutis.pl
21565
post-template-default,single,single-post,postid-21565,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073

Hokej w Poznaniu

Hokej w Poznaniu

Hokej w Poznaniu

 

Hokej jest tak rzadką dyscypliną sportu w Poznaniu, że nigdy wcześniej nie miałem okazji fotografować profesjonalnego meczu. Zatem jak tylko dowiedziałem się, że na poznańskim lodowisku będzie mecz towarzyski reprezentacji Polski i Holandii, a na dodatek kobiecych reprezentacji to postanowiłem pojechać tam z aparatem :)

Po kilkudziesięciu minutach spędzonych na lodowisku mam już pewność, że nie jesteśmy potęgą w żeńskim hokeju, pierwsze zdjęcie oraz wynik (Polska 1 : Holandia 8) mówią właściwie same za siebie.

 

Hokej w Poznaniu

 

Fotografowanie hokeja, jak z resztą przypuszczałem, okazało się być nie lada wyzwaniem. Zawodniczki poruszają się po lodzie bardzo szybko, właściwie nie ma statycznych sytuacji godnych sfotografowania. Ale największym wyzwaniem jest to, że zdjęcia robi się zza szyby, która jak się łatwo domyślić z prawdziwą szybą nie ma wiele wspólnego. Jest to po prostu tafla pleksi, która – jak widać na niektórych zdjęciach – po kilku starciach przy bandzie jest porysowana tak, że trudno znaleźć taki fragment, przez który da się robić zdjęcia.

 

Hokej w Poznaniu

 

Jeśli interesujecie się fotografią – zapraszam na warsztaty fotograficzne.

 

 

 

Tags:
, ,