Nocne niebo - bakutis.pl
20793
post-template-default,single,single-post,postid-20793,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Nocne niebo

nocne niebo

Nocne niebo

Fotografia nocnego nieba nad Polską to nie lada wyzwanie. Dostępne w internecie mapy zanieczyszczenia światłem pokazują gdzie powinno być stosunkowo najciemniej. Jednak często po przyjechaniu na miejsce okazuje się, że owszem, w miejscu gdzie stoimy z aparatem rzeczywiście nic nie świeci, ale wioski położone nawet kilkanaście kilometrów dalej dają łuny żółtego światła nad horyzontem.

Tak naprawdę aby sfotografować nocne niebo trzeba pojechać daleko od wszelkich miejscowości i umieszczonych w nich sodowych lamp. Całe szczęście, że od pewnego czasu władze polskich miast wymieniają oświetlenie sodowe na ledowe, które o wiele mniej zanieczyszcza niebo światłem.

 

Zainteresowanych fotografią gwiazd i nocnego nieba zapraszam na koniec września w góry, już wkrótce informacje o górskim plenerze znajdziecie na stronie warsztatów fotograficznych.