Rocznica D-day w Normandii - bakutis.pl
18905
post-template-default,single,single-post,postid-18905,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073

Rocznica D-day

Rocznica D-day

Z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy lądowania wojsk alianckich w Normandii nieco wspomnień z zeszłorocznej wyprawy na 70 rocznicę obchodów.

Normandia w pierwszych dniach czerwca każdego roku staje się wielkim i bardzo wyjątkowym muzeum. Wokół plaż i miejsc lądowania alianckich wojsk rozbijają się obozy rekonstruktorów, którzy przywożą ze sobą tysiące pojazdów z czasów wojny.

Normandia, D-day

Normandia, D-day

 

Można spotkać pojazdy niemal wszystkich rodzajów, szczególnie dużo w Normandii jest amerykańskich jeepów, niemal w każdej wersji wyposażenia z czasów inwazji. Jeżdżąc normandzkimi drogami chwilami ma się wrażenie, że czas się cofnął, zwłaszcza gdy z przeciwka jedzie kolumna kilkunastu pojazdów z tamtych czasów.

 

Normandia, D-day

Normandia, D-day

Normandia, D-day

 

 

Już dziś planowana jest kolejna wyprawa fotograficzna na 75 rocznicę w 2019 roku. Zapraszam.

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Informacje o plenerach i wyprawach fotograficznych do najciekawszych miejsc znajdziesz w zakładce warsztaty fotograficzne.