Fotografia architektury - Silver Tower Center - bakutis.pl
18868
post-template-default,single,single-post,postid-18868,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073

Rocznica D-day

Rocznica D-day

Z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy lądowania wojsk alianckich w Normandii nieco wspomnień z zeszłorocznej wyprawy na 70 rocznicę obchodów.

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w jest Normandy American Cemetery. Cmentarz, na którym złożono ciała niemal 10 tysięcy amerykańskich żołnierzy leży na wzgórzu nad Omaha Beach, gdzie niemieckie wojska broniły się szczególnie zaciekle. Na każdym kto był na cmentarzu miejsce to robi niezapomniane wrażenie.

 

Normandia D-day

 

W czasie spaceru po cmentarzu można spotkać wielu, choć niestety coraz mniej, świadków wydarzeń z czerwca 1944 roku. Nam udało się posłuchać opowieści Clintona Riddle, amerykańskiego weterana, który bardzo chętnie dzielił się wspomnieniami sprzed 70 lat.

Wiele z jego opowieści można znaleźć i posłuchać w internecie – www.youtube.com/results?search_query=Clinton+Riddle

 

Normandia D-day

 

Już dziś planowana jest kolejna wyprawa fotograficzna na 75 rocznicę w 2019 roku. Zapraszam.

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Informacje o plenerach i wyprawach fotograficznych do najciekawszych miejsc znajdziesz w zakładce warsztaty fotograficzne.