Startrails - fotografia gwiazd - bakutis.pl
21038
post-template-default,single,single-post,postid-21038,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073

Startrails – fotografia gwiazd

Startrails - fotografia gwiazd

Startrails – fotografia gwiazd

Jeszcze kilka lat temu w takie wieczory jak wczorajszy ludzie spali w domach i w ogóle nie interesowało ich co się dzieje za oknem w nocy. Coś dziwnego się stało, że ostatnio – szczególnie w bezksiężycowe noce – setki czy wręcz tysiące fotografów ze statywami wyruszają w plener fotografować nocne niebo.

Jednym ze sposobów na nocną fotografię są startraile (startrails) czyli zdjęcia pokazujące ruch gwiazd na niebie, ale w rzeczywistości oddające hołd Kopernikowi, bo potwierdzające ruch obrotowy ziemi. Jednak by wykonać takie zdjęcia jak powyżej trzeba sporo cierpliwości. Jedno takie zdjęcie zazwyczaj składa się z kilkudziesięciu połączonych ze sobą zdjęć, a łączny czas naświetlania potrafi sięgać kilu godzin. Suma zdjęć składających się na zdjęcie powyżej to 100 minut naświetlania.

Jeśli interesujecie się fotografią gwiazd i nocnego nieba to zapraszam na warsztaty fotograficzne, na których wspólnie będziemy fotografować i poznacie tajniki tego typu fotografii.