Warsztaty fotograficzne na Festival of Lights - Berlin 03.10.2020 - bakutis.pl - fotografia, warsztaty fotograficzne
23994
post-template-default,single,single-post,postid-23994,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073
 

Warsztaty fotograficzne na Festival of Lights – Berlin 03.10.2020

Pasjonatów fotografii miejskiej, architektury i iluminacji zapraszam na jeden z największych festiwali tego roku. A zarazem jeden z nielicznych, który się odbędzie. Warsztaty fotograficzne na Festival of Lights w Berlinie,  największym festiwalu światła w środkowej Europie.

Festiwal w Berlinie obejmuje corocznie kilkadziesiąt budowli i instalacji, w tym tych najbardziej znanych. Iluminowane na tą specjalną okazję są m.in. wieża telewizyjna na Alexanderplatz, katedra Berliner Dom, Brama Brandenburska i wiele innych. Poza iluminacjami na budynkach można zobaczyć też wiele niesamowitych mappingów. W wielu miejscach Berlina zostają także umieszczone instalacje artystyczne, które są specjalnie na tą okazję oświetlone.

W tym roku Festival of Lights został zorganizowany nietypowo – iluminacje będą miały miejsce w dwa weekendy. Drugim z nich jest ten, w którym odbędą się warsztaty.

Dodatkowym atutem (zwłaszcza fotograficznym) tegorocznej edycji festiwalu jest to, że ze względu na ograniczenia w podróżowaniu przyjedzie na niego znacznie mniej osób. A dzięki temu będzie okazja robić zdjęcia w znacznie większym spokoju, bez kolejki chętnych oczekujących ze statywami.

 

 

warsztaty fotograficzne na Festival of Lights w Berlinie

 

Warsztaty odbędą się w sobotę 3 października. Rozpoczynają się spotkaniem o godzinie 14:00 na Alexanderplatz (oczywiście osoby dojeżdżające wspólnie spotkają się już wcześniej).

Najpierw odbędziemy razem 2-godzinny spacer – rekonesans. W trakcie spaceru będą omówione zasady fotografii architektury oraz fotografowania iluminacji w warunkach miejskich.

Następnie uczestnicy będą mieli przerwę obiadową, w pobliżu jest dużo barów i restauracji.

Po przerwie rozpocznie się zasadnicza część warsztatów. Pojawimy się w miejscach, w których wcześniej zrobimy – w czasie rekonesansu – ćwiczenia. Ale udamy się także do lokalizacji, które będą dla uczestników zupełnie nowe. W czasie zdjęć uczestnicy będą – pod okiem doświadczonego fotografa architektury – otrzymywać do wykonania zadania pozwalające doskonalić im fotograficzne umiejętności.

W trakcie tej części warsztatów przewidywana jest półgodzinna przerwa na wypicie ciepłych napojów w jednej z licznych berlińskich kawiarni.

Warsztaty zakończymy około północy.

 

 

 

Berliński street art

 

Dla osób, które będą miały chęć zanocować w Berlinie – możliwy jest jeszcze niedzielny fotograficzny spacer spacer szlakiem berlińskiego street artu. Spacer zacznie się 4 października o godzinie 10:30, a zakończy o 13:30.

 

Skala trudności

Do udziału nie jest potrzebna wyjątkowa kondycja. Jednak należy brać pod uwagę, że w ciągu całego dnia pokonamy na piechotę być może ponad 10 km, dlatego zalecane jest wygodne obuwie.

Uczestnicy

W wyprawie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie. Udział niepełnoletniej osoby jest możliwy wyłącznie wraz z pełnoletnim uczestnikiem. Maksymalna ilość uczestników pleneru to 6 osób.

Niezbędne wyposażenie

Większość zdjęć będziemy robili obiektywami szerokokątnymi, może przydać się też rybie oko. Do zdjęć konieczny jest statyw i jeśli ktoś dysponuje wężyk lub pilot zdalenego wyzwalania aparatu.

Wyżywienie

W czasie całego dnia zdjęciowego przewidziane są dwie przerwy, w czasie których będzie możliwe skorzystanie z oferty berlińskich barów i restauracji.

Dojazd

Uczestnicy dojeżdżają na miejsce we własnym zakresie. Możliwy dojazd wspólny samochodami, ale osoby bez auta proszone są o wcześniejszą informację o potrzebie znalezienia miejsca. Do centrum Berlina można także dojechać pociągiem na Alexanderplatz oraz autokarami rejsowymi Flixbus na Alexandersetrasse.

Festival of Lights 2019
Lokalizacje zdjęć

Zdjęcia będziemy robić w kilku najpopularniejszych lokalizacjach w centrum Berlina. Będą to m.in. Alexanderplatz, Berliner Dom, Brandenburger Tor, Potsdamer Platz i innych.

Koszt warsztatów

Warsztaty odbywają się 3 października 2020 w Berlinie.

Koszt warsztatów:

  • 350 zł warsztaty fotograficzne
  • 450 zł warsztaty fotograficzne + fotograficzny spacer street art 4 października

 

Zapisując się należy jednocześnie wpłacić całą powyższą kwotę .

 

Powyższe ceny obejmują:
– warsztaty fotograficzne
– opiekę fotograficzną

Powyższe ceny nie obejmują:
– kosztów dojazdu
– kosztów noclegu

Rekomendowane noclegi:
– hotel ibis budget Berlin Alexanderplatz 
– hotel Mercure Berlin Alexanderplatz

Zapisy

Zapisy przyjmowane będą najpóźniej do 1 października 2020 lub do wyczerpania miejsc. Zapisy przyjmowane są mailem warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434.