Warsztaty fotograficzne street photo 27-28.06 w Berlinie
18249
post-template-default,single,single-post,postid-18249,single-format-standard,bridge-core-2.3.3,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-21.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-24073

Warsztaty Street Photo – 27-28 czerwca

warsztaty fotograficzne street photo

Warsztaty Street Photo – 27-28 czerwca

Warsztaty fotograficzne street photo w Berlinie.

 

Po dwóch latach przerwy powracamy na warsztaty street photo do Berlina. Fotografować będziemy niezwykle barwną imprezę – paradę Christopher Street Day.

Christopher Street Day (z ang. Dzień Ulicy Krzysztofa, CSD) – święto obchodzone corocznie przez społeczność LGBT na pamiątkę wydarzeń Stonewall, zamieszek na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych, które rozegrały się w 1969 roku w Nowym Jorku. Nazwa pochodzi od ulicy, przy której znajdował się pub dla gejów, gdzie miały miejsce zamieszki Stonewall – Christopher Street w dzielnicy Greenwich Village.

 

warsztaty fotograficzne street photo

warsztaty fotograficzne street photo

 

O Christopher Street Day

 

Parada z okazji Christopher Street Day to okazja do fotografowania w przestrzeni miasta zarówno przechodniów jak też wyjątkowo kolorowych osobowości ściągających do Berlina z tej okazji. W paradzie biorą udział nie tylko mniejszości seksualne, ale także niemieccy politycy oraz przede wszystkim setki tysięcy mieszkańców Berlina. Zarówno parada jak i towarzyszące jej imprezy są pretekstem do zabawy dla uczestników parady i mieszkańców miasta, a rejestrujący wydarzenie fotografowie są stałą częścią wydarzenia od rana do samego wieczora.

Więcej informacji o Christopher Street Day znajduje się na stronie organizatorów csd-berlin.de

 

warsztaty fotograficzne street photo

warsztaty fotograficzne street photo

 

 

Pierwszego dnia będziemy fotografować zarówno na trasie parady, jak też na miejscu kończącej paradę imprezy (która zazwyczaj ma miejsce w okolicach Bramy Brandenburskiej) a drugi dzień po odpoczynku spędzimy na fotografowaniu ciekawych berlińskich plenerów – m.in. w okolicach Alexanderplatz oraz East Side Gallery.

Plener skierowany jest wyłącznie do pełnoletnich osób zarówno zaczynających swoją przygodę z fotografią jak i bardziej zaawansowanych miłośników fotografii.

Warsztaty zaczynamy wspólnym wyjazdem z Poznania o 8:00 – do Berlina dotrzemy około godziny 11:00. Warsztaty kończą się 28 czerwca około godziny 14:00, powrót do Poznania planowany jest również około godziny 17:00. Dojazd na warsztaty we własnym zakresie, osoby bez samochodu prosimy o wcześniejszy kontakt celem rozmieszczenia chętnych w samochodach.

 

warsztaty fotograficzne street photo

warsztaty fotograficzne street photo

 

Nocować będziemy w 2-osobowych pokojach w hotelu w Berlinie. Wyżywienie we własnym zakresie.

Koszt warsztatów to 285 zł od osoby (w tym nocleg w pokojach 2-osobowych). Zapisy na warsztaty przyjmowane będą do wyczerpania miejsc, nie później niż do 25 czerwca. Liczba uczestników warsztatów jest ograniczona do 8 osób, o udziale w warsztatach decyduje kolejność zapisów potwierdzonych wpłatami.

Więcej informacji oraz zapisy na warsztaty przyjmowane są mailem na adres warsztaty@bakutis.pl lub telefonicznie 501475434. Serdecznie zapraszamy.